RSS

DAUKŠTA zvaigzne (no skata neliela SAULE, 12.0 lielums) – nupat atzīta par vienu no ievērojamākām visā Oriona zvaigznājā šajā ziemā.

27 Oct

Rainis: … ko tu man vari padarīt, aiz manis zvaigznes! | Apollo

pakalpojumi.apollo.lv/zinas/rainiszvaigznes/288008Saglabātā kopija

Rainis: … ko tu man vari padarīt, aiz manis zvaigznes! Tas pats, ko tik ļoti bija
iemīlējis Rainis. Šveices Oriona zvaigznājs ir šā gada Dzejas dienu simbols.

Precīzas  DAUKŠTA zvaigznes koordinātes atrodamas galaktikas zvaigžņu atlasos, katalogos.  Zvaigznes vārds uz Zemes oficiāli  reģistrēts uz laikiem.
Ir divas brīvas apakšzvaigznes.

***

Со стороны международного права: вышеупомянутая база данных основана на Каталоге USNO A2.0., которым пользуется Агентство по Аэронавтике НАСА. Данную базу предоставила Американская Некоммерческая Организация SNUC

“Star Name United Catalog”, данный факт подтвержден Свидетельством на право модификации № 66/PE от 05.07.2005 г. Именно американский орбитальный телескоп Хаббл (HST) открывает данные звездные величины, поэтому приоритетное право для регистрации текстовых имен принадлежит именно им.

*

Rainis uz Merkura

http://www.starspace.lv/public/rainis_uz_merkura_04052009.htmlSaglabātā kopija

4.5.2009 Uz Merkura, Saules sistēmas vismazākās planētas atrodams Raiņa krāteris.
Raiņa vārdā nosaukts krāteris uz Merkura. Tā diametrs ir 82 kilometri.
 

*

un vēl –

Latvijas Rakstnieku Savienība iecerējusi  “Dzejas dienu” logo – uzrakstu Dzejas dienas ar Oriona zvaigznāju – patentēt LR Patentu valdē, tādējādi to veidojot par zīmolu, simbolu, kas turpmāk tiktu izmantots “Dzejas dienu” rīkošanā un daudzināšanā.
*
“Dzejas dienas” ir viens no tradīcijām bagātākajiem mūsdienu kultūras dzīves notikumiem, daudzu dzejas cienītāju apziņā šī norise jau sen kļuvusi par zīmolu, tomēr Latvijas Rakstnieku savienība nolēmusi, ka šiem dzejas svētkiem jākļūst arī vizuāli atpazīstamiem. Šādā nolūkā piereģistrēts arī interneta domēns “www.dzejasdienas.lv”, kur ar laiku iecerēts veidot informācijas bāzi par Dzejas dienu norisēm un tradīcijām.Dzejas dienu logo un gada grafiskais noformējums ir redzēts konceptuāli ietilpīgs – uzrakstu “Dzejas dienas” veido no Raiņa piezīmju grāmatiņas ieskanēti burti un zilbes.
*
Savukārt Oriona zvaigznājs, kas apņem uzraksta pirmo burtu, bieži ticis pieminēts Raiņa piezīmēs.  “Dzejas dienu” moto ir iedvesmojis tieši Orions.
*
“Neguļu. Ap trijiem redzu šogad pirmoreiz pie debesīm Orionu. Uzreiz jautrāks prāts, liekas, it kā slepens atbalsts un viss ļaunums atkāpjas. Ko tu man vari padarīt – aiz manis zvaigznes”, raksta Rainis 1917.gada 19.septembrī.
*
Tostarp – arī DAUKŠTA zvaigzne, post factum.
 

One response to “DAUKŠTA zvaigzne (no skata neliela SAULE, 12.0 lielums) – nupat atzīta par vienu no ievērojamākām visā Oriona zvaigznājā šajā ziemā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d bloggers like this: