RSS

Par Arkādiju Fituņi – “Staļina jaunības draugu” no Baku, LVU PSRS vēstures katedras vadītāju, kuru viņš neizskaidrojamā veidā atstāja dzīvu, nenomušīja.

25 May

Kunis Knuts 17.11.08 0:36

Gan Hitlers, gan Staļins centās izdzēst visas savas jaunības gadu patiesās biogrāfijas pēdas. Savas oficiālās biogrāfijas viņi faktiski rakstīja, veidoja paši.
Staļins centās fiziski iznīcināt visus tos, kas kaut ko varēja liecināt par viņa agrīno, Kaukāza posmu, bērnību, garīgo semināru, terorista gaitām, Tiflisu un Baku, cietumiem un mistiskām bēgšanām no izsūtījumiem.
Bet interesantā kārtā tieši Rīgā, Universitātē, vēstures fakultātē 50.gados bija “saglabājies” kāds docents FITUNI, kurš atcerējās par Staļinu arī šo to, ko neviens cits vairs nepauda. Pastarpināti dažas viņa atmiņas ir saglabājušas…

***
Protams, šīs atmiņas ir vāktas un, vismaz daļēji, arī apkopotas.Doc. Levitāns (kuru 1951. gadā apcietināja lekcijas laikā fakultātē, viņš sēdēja vienā kamerā ar “pasionārisma” teorijas atklājēju, Annas Ahmatovas dēlu Gumiļevu Ozerlagā) bija ilggadējs mans sarunu un fenomenālu viņa erudīcijas ekskursu biedrs.

Tieši Levitāns man atklāja Fituņi “Staļina kompleksu” un Fituņi pausto par Staļina Kaukāza posmu.

 
Leave a comment

Posted by on 25/05/2012 in Biogrāfijas, Dokumenti

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d bloggers like this: