RSS

Par FITUNI, Arkādiju, Staļina dzīvot atstāto.. – Kunis Knuts. No biogrāfijām, kuras nezin.

16 Nov

Par Arkādiju Fituņi – “Staļina jaunības draugu” no Baku, LVU PSRS vēstures katedras vadītāju, kuru viņš neizskaidrojamā veidā atstāja dzīvu, nenomušīja

Kunis Knuts 17.11.08

Gan Hitlers, gan Staļins centās izdzēst visas savas jaunības gadu patiesās biogrāfijas pēdas. Savas oficiālās biogrāfijas viņi faktiski rakstīja, veidoja paši.


Staļins centās fiziski iznīcināt visus tos, kas kaut ko varēja liecināt par viņa agrīno, Kaukāza posmu, bērnību, garīgo semināru, terorista gaitām, Tiflisu un Baku, cietumiem un mistiskām bēgšanām no izsūtījumiem.


Bet interesantā kārtā tieši Rīgā, Universitātē, ..VĒSTURES fakultātē 50.gados bija “saglabājies” kāds docents FITUNI, kurš atcerējās par Staļinu arī šo to, ko neviens cits vairs nepauda. Pastarpināti dažas viņa atmiņas man ir saglabājušas…

***
Protams, šīs atmiņas ir vāktas un, vismaz daļēji, arī apkopotas.

Doc. Samuils LEVITĀNS (kuru 1951. gadā apcietināja lekcijas laikā fakultātē – viņš sēdēja vienā kamerā ar “pasionārisma” teorijas atklājēju, Annas Ahmatovas dēlu GUMIĻEVU Ozerlagā) – bija ilggadējs mans sarunu un fenomenālo viņa erudīcijas ekskursu biedrs.

Tieši LEVITĀNS man atklāja Fituņi “Staļina kompleksu” un daļēji Fituņi pausto par Staļina Kaukāza posmu.

Rate this:

 
Leave a comment

Posted by on 16/11/2021 in Uncategorized

 

Comments are closed.

 
%d bloggers like this: