RSS

Jubilēju savas radošās brīvības laikraksta “PILNĪGI ATKLĀTI” trīdesmitgadi!

31 Dec

PSRS tautas deputāti LR Augstākās Padomes deputāti

Nodibināta jauna asociācija

 I. Raiskuma«Latvijas Jaunatne», 1990. gada 20. janvāris, Nr. 14

Avots: Latvijas Jaunatne Nr.: 14 Datums: 20.01.1990 Tirāža: 246000 Lappuse: 7 Virsraksts: Nodibināta jauna asociācija Rubrika: Tēmas: Jaunu organizāciju, partiju veidošanās Nozares: Literatūra Organizācijas: Latvijas Kriminālā un politiskā žanra autoru asociācija Mediji: «KrimPol», žurnāls«Pilnīgi Atklāti», avīze«Soveršenno sekretno», avīze Cilvēki: Andris Kolbergs Vietas: Latvija Notikums: Gads: 1990

Nodibināta Latvijas Kriminālā un politiskā žanra autoru asociācija.

Asociācijas prezidents rakstnieks Andris Kolbergs sniedza kriminālžanram atbilstošas — mazliet noslēpumainas un izvairīgas — atbildes uz dažiem jautājumiem.

— Kāpēc radās doma dibināt asociāciju, un kas ir asociācijas locekļi?

— Tagad slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās… Tiem, kas strādā mūsu žanrā, asociācija radis lielāku kopības izjūtu, būs arī zināma morāla un materiāla aizsardzība.

Asociācijā darbojas rakstnieki, kinematogrāfisti, tiesu mediķi, tiesu eksperti, tiesu psihiatri, juristi, iekšlietu daļas darbinieki,

vēsturnieki.

— Vai tie, kas strādā kriminālžanrā, līdz šim jutās neaizsargāti?

— Nejutāmies neaizsargāti, bet varēsim justies vēl vairāk aizsargāti. Ja bez Rakstnieku savienības mūs sargās arī sava asociācija . . .

Strādājot kriminālžanrā. daudz kas sakrājies tāds, ko es, piemēram, neesmu varējis realizēt. Domāju, ka tāpat ir daudziem citiem maniem kolēģiem. Tagad asociācijai būs sava avīze, savs žurnāls, un mēs varēsim gadiem ilgi krājušās idejas realizēt. Es nezinu, vai tas visus iepriecinās, bet avīze un žurnālisti jau tāpēc pastāv, lai neļautu amatpersonām mierīgi sēdēt savos krēslos!

— Tātad asociācija realizēs ne tikai literāru, bet arī sabiedriski politisku darbību?

— Jā, mēs nemeklēsim tikai lasītājus, mēs meklēsim arī līdzi domātājus un līdzi darītājus. Kāda konkrēti būs mūsu rīcība, to mēs šodien vēl nevaram pateikt. Pašlaik šķiet, ka varēsim ļoti daudz. Izrādīsies jau, ka tik daudz mēs nevarēsim, bet, ja izdosies izdarīt kaut pusi, varēsim būt apmierināti.. .

— Pastāstiet dažos vārdos par asociācijas preses izdevumiem!

— Žurnāls «KrimPol» būs tīri literārs, domāju, ka detektīvžanra cienītājiem tā būs interesanta lasāmviela, žurnāls iznāks divas reizes gadā latviešu valodā. Pirmais numurs gaidāms jūnijā.

Avīzes «Pilnīgi Atklāti»

pirmajam numuram jāiznāk jau šomēnes. Avīze iznāks latviešu un krievu valodā reizi mēnesī, tā būs 12 lappušu bieza. Jāpiebilst, ka šī avīze būs patstāvīgs, no populārā laikraksta «Soveršenno sekretno» pilnīgi neatkarīgs izdevums.

— Kur jūs, lūdzu, ņemsit papīru? .. .

— Mēs drukāsim bez papīra! .. .

— Kādi ir «karstākie» jautājumi, ar ko asociācija tuvākajā laikā nodarbosies?

— Ideju un plānu ir daudz, bet šobrīd minēšu tikai vienu piemēru.

Asociācija katru mēnesi finansēs neatkarīgo pārtikas produktu ekspertīzi. Katrā avīzes numurā sniegsim ekspertīzes slēdzienu par pārtikas produktu kvalitāti.

— Paldies par stāstījumu!

I. RAISKUMA

 
Leave a comment

Posted by on 31/12/2020 in Uncategorized

 

Comments are closed.

 
%d bloggers like this: