RSS

Kas bija okupācijas “kalpu gala” stukači – sīkie..

26 Dec

PSRS kara komisariātu Latvijā arhīvu un kartotēku liktenis..

LATVIJAS REPUBLIKAS AUGSTĀKĀS PADOMES LĒMUMS Par PSRS Aizsardzības ministrijai pakļauto kara komisariātu darbības apturēšanu Latvijas Republikas teritorijā   Latvijas Republikas Aizsardzības padomes rīcībā ir dokumenti, kas liecina, ka PSRS Aizsardzības ministrijai pakļautie kara komisariāti Latvijas teritorijā aktīvi piedalījušies valsts apvērsuma organizēšanā. Šo komisariātu darbība ir pretrunā ar Latvijas Republikas konstitucionālo likumu «Par Latvijas Republikas valstisko statusu» un joprojām rada draudus Latvijas valsts suverenitātei, neizslēdzot atkārtota apvērsuma iespēju. Ņemot vērā iepriekšminēto, Latvijas Republikas Augstākā Padome nolemj: 1. Līdz jautājums par PSRS Aizsardzības ministrijai pakļauto kara komisariātu pārņemšanu tiks saskaņots ar PSRS Aizsardzības ministriju, to darbību Latvijas teritorijā apturēt. 2. Uzdot pašvaldībām aizzīmogot kara komisariātu telpas savās teritorijās, nepieļaut kara komisariātu arhīvu, kartotēku, lietvedībā esošās dokumentācijas un materiālo vērtību izvešanu vai iznīcināšanu. 3. Ar šo lēmumu iepazīstināt Baltijas kara apgabala vadību un uzsākt sarunas ar PSRS Aizsardzības ministriju par kara komisariātu materiālo vērtību, arhīvu, kartotēku un lietvedībā esošās dokumentācijas nodošanu pašvaldībām. 4. Sarunām ar Baltijas kara apgabala virspavēlniecību pilnvarot Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētāja pirmo vietnieku D. Īvānu, Latvijas Republikas Augstākas Padomes Tautas pašvaldības un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāju J. Škaparu un Latvijas Republikas Augstākās Padomes LTF frakcijas priekšsēdētāju J. Dineviču. Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētājs A. GORBUNOVS Latvijas Republikas Augstākās Padomes sekretārs I. DAUDIŠS Rīgā 1991. gada 29. augustāTiesību akta pase Izdevējs: Augstākā Padome Veids: lēmums Pieņemts: 29.08.1991.Stājas spēkā: 17.09.1991.Publicēts: Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 35/36, 12.09.1991.; Diena, 178, 13.09.1991.

Slavenais Lietuvas iedzīvotāju GENOCĪDA un PRETESTĪBAS PĒTĪJUMU centrs. – Draugi, KGB pētnieki, kolēģi un kolēģes.

Kristina Burinskaite. – KGB — the Pillar of Soviet Occupation Regime in Lithuania. – Video.

BZPC ir K. Burinskaites piedāvāts ārkārtēji interesants sadarbības projekts. 05.02.2019

Attēlu rezultāti vaicājumam “Бонифаций Даукштс”

Bijis nepiekritums KGB izpētes gaitā. – Dokuments izpētes vēsturei.

Čekai rīt izbirs maisi Latvijā.

Maskavas puča zvērojums Latvijā. – Rupors “Jedinstvo”, 1991.

Mani Eiropā taustītie ARHĪVI. – Pēdas.

Marta Starostina. VDK pētniece, doktorante. Arī Eiropas čempione nažu cīņās (2017). – Skaidri pētoši JAUTĀ..


Marta Starostina
‏ @maartaa_marta
6. Sep.
Vai Latvijas Republikas Saeimas deputātiem nebūtu publiski jāpauž patiesība? Piemēram, ka tieši

par Kārli Kangeri ziņoja čekas aģenti «Kārlis» un «Viesturs».

Vai pilnīgi izslēgts, ka šie tikpat labi varētu būt līdz šim cienīti Latvijas akadēmiķi?

..@Martins_Sics @LRApvieniba


https://bonis.lv/2016/03/29/vdk-brauceju-agentura-agents-viesturs-vinam-sakara-ar-darbu-biezi-iznacis-tikties-ar-k-pupuru/

Nu gan lekns fonds!

Tēmas fokusēšana. KGB kastes. Retrospekcijas.

KGB, VDK

VDK un citu 4 PSRS specdienestu konspiratīvo un tikšanās dzīvokļu saraksts ir liels, zīmīgi piederošs, atgādinošs, šmucīgs un pārsteidzošs.

 
Leave a comment

Posted by on 26/12/2020 in Uncategorized

 

Comments are closed.

 
%d bloggers like this: