RSS

PSRS kara komisariātu Latvijā arhīvu un kartotēku liktenis..

28 Feb

LATVIJAS REPUBLIKAS AUGSTĀKĀS PADOMES LĒMUMS

Par PSRS Aizsardzības ministrijai pakļauto kara komisariātu darbības apturēšanu Latvijas Republikas teritorijā

 

Latvijas Republikas Aizsardzības padomes rīcībā ir dokumenti, kas liecina, ka PSRS Aizsardzības ministrijai pakļautie kara komisariāti Latvijas teritorijā aktīvi piedalījušies valsts apvērsuma organizēšanā. Šo komisariātu darbība ir pretrunā ar Latvijas Republikas konstitucionālo likumu «Par Latvijas Republikas valstisko statusu» un joprojām rada draudus Latvijas valsts suverenitātei, neizslēdzot atkārtota apvērsuma iespēju.

Ņemot vērā iepriekšminēto, Latvijas Republikas Augstākā Padome nolemj:

1. Līdz jautājums par PSRS Aizsardzības ministrijai pakļauto kara komisariātu pārņemšanu tiks saskaņots ar PSRS Aizsardzības ministriju, to darbību Latvijas teritorijā apturēt.

2. Uzdot pašvaldībām aizzīmogot kara komisariātu telpas savās teritorijās, nepieļaut kara komisariātu arhīvu, kartotēku, lietvedībā esošās dokumentācijas un materiālo vērtību izvešanu vai iznīcināšanu.

3. Ar šo lēmumu iepazīstināt Baltijas kara apgabala vadību un uzsākt sarunas ar PSRS Aizsardzības ministriju par kara komisariātu materiālo vērtību, arhīvu, kartotēku un lietvedībā esošās dokumentācijas nodošanu pašvaldībām.

4. Sarunām ar Baltijas kara apgabala virspavēlniecību pilnvarot Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētāja pirmo vietnieku D. Īvānu, Latvijas Republikas Augstākas Padomes Tautas pašvaldības un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāju J. Škaparu un Latvijas Republikas Augstākās Padomes LTF frakcijas priekšsēdētāju J. Dineviču.

Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētājs A. GORBUNOVS

Latvijas Republikas Augstākās Padomes sekretārs I. DAUDIŠS

Rīgā 1991. gada 29. augustā

Tiesību akta pase

Izdevējs: Augstākā Padome Veids: lēmums Pieņemts: 29.08.1991.Stājas spēkā: 17.09.1991.Publicēts: Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 35/36, 12.09.1991.; Diena, 178, 13.09.1991.
 

One response to “PSRS kara komisariātu Latvijā arhīvu un kartotēku liktenis..

 
%d bloggers like this: