RSS

Mogiļevā notika Dr.hist. Ilgvara Butuļa un Dr.hist. Antonija Zundas diskusija.

21 May
Attēlu rezultāti vaicājumam “grāmata butulis zunda”
 
Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
PAZIŅOJUMS PRESEI
Embassy of Latvia in Belarus
PRESS RELEASE
—————–

Ar mērķi valsts simtgadē turpināt informēt Baltkrievijas sabiedrību par Latvijas vēsturi, 17. maijā Minskā un 18. maijā Mogiļevā notika Dr.hist. Ilgvara Butuļa un Dr.hist. Antonija Zundas diskusija par abu vēsturnieku sarakstīto Latvijas vēstures pētījumu, kurš izdots baltkrievu valodā.

17. maijā notika tikšanās ar Baltkrievijas Valsts Universitātes Starptautisko attiecību fakultātes studentiem un pasniedzējiem. Pasākumu atklāja Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Dr. Mārtiņš Virsis un Baltkrievijas Valsts Universitātes Starptautisko attiecību fakultātes dekāns Viktors Šadurskis (Виктор Шадурский). Gatavojoties ekspertu diskusijai, fakultātes studenti bija iepazinušies ar izdevumu par Latvijas vēsturi un sagatavojoši jautājumus. Studentus tuvāk interesēja gan tēmas par valsts izveidi, latviešu tautas veidošanos un latviešu valodu, gan Kārļa Ulmaņa personība un “Pilsonības likuma” nosacījumi. Pirms diskusijas Baltkrievijas Valsts Universitātes telpās tika atklāta Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāde “Latvija: Tauta. Zeme. Valsts”, kurā koncentrēti atspoguļota informācija par latviešu tautas etnisko vēsturi, tradīcijām, valodu un apģērbu.

Diskusija par Latvijas vēsturi turpinājās arī Latvijas vēstniecības Baltkrievijā telpās, kur Dr.hist. Ilgvars Butulis un Dr.hist. Antonijs Zunda tikās ar Baltkrievijas Zinātņu akadēmijas Vēstures institūta pētniekiem, Franciska Skorinas Baltkrievu valodas biedrības pārstāvjiem, sadarbības partneriem no Vitebskas, kā arī latviešu diasporas pārstāvjiem.

18. maijā ekspertu diskusija par Latvijas vēsturi ar nosaukumu “Ceļš uz neatkarību” notika A.Kuļešova vārdā nosauktajā Mogiļevas Valsts Universitātē. Pasākumu atklāja Dr. Mārtiņš Virsis un Mogiļevas Valsts Universitātes rektors Denis Duks (Денис Дук). Pasākuma gaitā Dr.hist. Ilgvars Butulis un Mogiļevas Valsts Universitātes pirmais prorektors Dimitrijs Lavrinovičs (Дмитрий Лавринович) nolasīja referātus, pēc kuriem sekoja studentu un mācībspēku jautājumi par Latvijas vēstures zīmīgākajiem notikumiem.

Ekspertu diskusijas par Latvijas vēsturi ir turpinājums Latvijas vēstniecības Baltkrievijā pagājušajā gadā iesāktajam simtgades projektam, kad Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizītes ietvaros Baltkrievijā 2017.gada 19.jūlijā notika Latvijas vēstures izdevuma baltkrievu valodā prezentācija, kurā piedalījās Baltkrievijas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs, diplomātiskais korpuss, Baltkrievijas amatpersonas un kultūras darbinieki.

Pasākums ir viens no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

šī ziņa internetā

———
Pašreiz Jūs esat parakstījies uz minsk-press ar e-pastu: bonis.dauksts@gmail.com.
Gadījumā, ja turpmāk vairs nevēlaties saņemt ziņas, nosūtiet e-pastu no augstākminētā e-pasta uz leave-847182-19018.d3c54c14c14c2f5900dddd0d16974251@lists.am.gov.lv
vai aktivizējiet šo saiti Internetā: http://lists.am.gov.lv/u?id=19018.d3c54c14c14c2f5900dddd0d16974251&n=T&l=minsk-press&o=847182.

———————

Jūsu priekšlikumiem par šo pakalpojumu: webmaster@mfa.gov.lvhttp://www.am.gov.lv/lv/belarus/

 
 

Comments are closed.

 
%d bloggers like this: