RSS

Pirmā bija pad. Latv. Rakstnieku savienība, kas jauno autoru B. Daukštu “izslēdza”.. Viļa Lāča par “politisko prostitūtu” nosaukšanas lieta (Andris Puriņš).

08 Jan
Attēlu rezultāti vaicājumam “sokolova lācis”

Signes Raudives pētījuma izstrādes gaitā apzinātie Rīgas jauno autoru apvienības biroja un kopsapulču protokoli, dalībnieku saraksti, kā arī LPSR Rakstnieku savienības valdes un sekretariāta protokoli sniedz norādes uz LKP CK interesi par jauno autoru darbību.

Ir iespējams izsekot jauno autoru uzraudzības mehānismam, kura zemākās instances veido sarakstes ar literārajiem konsultantiem un dalība jauno autoru apvienību darbībā, kuras pakļautas vietējiem laikrakstiem vai LKP komitejām, bet augstākāskomisijai darbam ar jaunajiem autoriem, PRS valdei, LĻKJS un LKP CK.

***

Starp citu, biogrāfisks sīkums,

arī šeit (ŠIE) toreiz “izslēdzēji” – 1970.gadu beigās –

B. Daukštu “IZSLĒDZA”!!!

Skat. tekstā

***

47

Vienlaikus vēlāk ir zināmi arī gadījumi, kad

no Rīgas jauno literātu apvienības izslēdza personas, kas nekad nebija bijuši tās biedri,

piemēram, šādi izslēdza Bonifāciju Daukštu (1950). Red. piez.

https://bonis.lv/2016/03/18/jaunais-autors-versus-jaunais-padomju-autors-latvijas-padomju-rakstnieku-savieniba-no-rakstnieku-kluba-lidz-literaturas-propagandas-birojam/

 
1 Comment

Posted by on 08/01/2018 in Biogrāfijas, Dzeja, Galerija, KGB, VDK, GRU

 

One response to “Pirmā bija pad. Latv. Rakstnieku savienība, kas jauno autoru B. Daukštu “izslēdza”.. Viļa Lāča par “politisko prostitūtu” nosaukšanas lieta (Andris Puriņš).

 
%d bloggers like this: