RSS

Žulis analizē tā. – Tālākai analīzei pēc Šnores raksta.

08 Dec
Saistīts attēls

Žulis

07.12.2017. 16:08

Raksts labs. Paldies un visu cieņu autoram!
Varas maiņa Latvijā pēc tā sauktās atmodas, reāli nenotika. Latvijā valdošais padomju režīms Latvijas neatkarības atjaunošanu izmantoja kā instrumentu pārejai no sociālisma uz kapitālismu neizlaižot reālo varu no savām rokām. Šī pāreja nenotika stihiski, kā to tagad cenšas iztēlot, bet gan tika rūpīgi izplānota. Šajā sakarā:
1) Tika izmantota interfronte un OMON, lai iebaidītu tautu un tā saliedētos ap „labajiem” komunistiem, kuri tad, bārstot nacionālus lozungus, uzņēmās „tautas atmodas” vadību,
2) ar pērkamu provokatoru un čekas speciālistu iesaisti prasmīgi tika sašķelta , diskreditēta un neitralizēta patiesā tautas atmodas kustība, ko pārstāvēja Pilsoņu kongress.
3) lai vieta nepaliktu tukša, no savas tautas nodevējiem un „reālpolitiķiem” tika izveidotas tādas „nacionālas” partijas kā TB; LNNK; VL . Bija vēl citas režīma izveidotās partijas ar skaļiem nosaukumiem. Bija arī dažas režīma neveidotas partijas, kuras cerēja vēlēšanu rezultātā iekļūt valsts pārvaldē.
4) par cik režīma rokās bija nauda un jau padomju laikā labi organizētie savstarpējie sakari, nekādas grūtības nesagādāja naudas līdzekļus un pieeju masu medijiem nodrošināt tieši režīma izveidotajām partijām. Visas pārējās partijas šajā priekšvēlēšanu cīņā bezcerīgi zaudēja.
5) lai vēl vairāk nodrošinātu tikai sev vajadzīgo partiju un šo partiju izvirzīto deputātu iekļūšanu Saeimā, tika pieņemta 5% barjera un masu medijos tika izplatīta versija par „mazajām partijām”, kurām nav vērts atdot savas balsis, jo tās tāpat Saeimā neiekļūs”. Bez liekas kautrēšanās, par „mazajām partijām” nodotās balsis tika nolemts pieskaitīt Saeimā iekļuvušajām partijām.
6) lai stimulētu tautu iet uz vēlēšanām, tika izveidotas tā sauktās „krieviskās” un „latviskās „ partijas, kas savstarpēji konfliktējot, sev piesaistīja attiecīgos vēlētājus.
7) arī Saeimā iekļuvušas, režīma partijas turpināja uzturēt šo „krievisko” un „latvisko” partiju pretstatīšanu un pozīcijas-opozīcijas spēlītes. Tas ļāva pieņemt tautai nelabvēlīgus un pat kaitīgus likumus un lēmumus, vienlaicīgi saglabājot demokrātijas ilūziju un izvairoties no tiešiem tautas protestiem,
8) Izmantojot savu monopolstāvokli valsts pārvaldē, režīms pakāpeniski, attīrot valsts iestādes no sev nevēlamiem kadriem, izveidoja sev paklausīgu birokrātisku valsts pārvaldes aparātu, kur visas kontroles, drošības un tiesu iestādes funkcionē kā vienots, monolīts veidojums. Šim veidojumam uzticīgi kalpo un tautai smadzenes skalo pakalpīgs masu mediju sindikāts,
9) kas paliek pāri no bijušā komunista, padomju režīma funkcionāra, ja viņš atmet komunisma ideoloģiju? Pāri paliek alkatīgs materiālists, ierāvējs, egoists, naudas varas pielūdzējs, kam nekas nav ne svēts, ne dārgs, izņemot savu „es”. Tādi tad nu arī šeit Latvijā tagad valda. Un tauta ir pilnīgā viņu varā, jo formāli viņi visi skaitās demokrātiski ievēlēti. Un kapitālisma sistēmai arī tas ir pilnībā pieņemami – bankas vāc peļņu, veikli ļautiņi kļūst par miljonāriem un nav svarīgi vai viņi ir bijušie komunisti, vai čekisti. Galvenais, ka tiek paklausīgi pildītas visas Briseles un Vašingtonas prasības. Un te nu mēs esam tie “labākie skolnieki”, kā ne reizi vien tas tiek rakstīts mūsu presē. Ar stihiskiem protestiem, šādu varu nav iespējams gāzt. Bet organizēta pretestība režīmam ir sašķelta un iznīcināta. Tautai atliek tikai izmirt, vai bēgt no savas valsts, kas arī tiek darīts.
Tas tā, pavisam īsi.

***

 

 

Comments are closed.

 
%d bloggers like this: