RSS

Kā Čehoslovākijas VDK priekšnieks ģenerālis Milošs Gladiks dabūja KGB apmaksātu mākslīgu prof. Kalnbērza FALLU.

20 Dec

Svarīgs pacients no Čehoslovākijas čekas
Ķirurgs stāsta par kādu nozīmīgu telefona zvanu, kas vēlāk viņam palīdzēja netraucēti darīt to, ko pats uzskatīja par vajadzīgu. “Tas notika 1979. gadā. Sēdēju savā kabinetā, kad piezvanīja PSRS Valsts drošības komitejas priekšsēdētājs Jurijs Andropovs. Viņš teica, ka viņam esot draugs, kas vienā no sociālistiskajām valstīm vadot specdienestu. Un šim draugam esot nepieciešama mana palīdzība. Vai es nevarētu viņu pakonsultēt? Protams, kā es atteikšu čekas šefam?

Pie manis ieradās Čehoslovākijas VDK priekšnieks ģenerālis Milošs Gladiks. Es viņam stāstīju par operācijas gaitu un uzzīmēju plānu. Viņš piekrita, un mēs vienojāmies par protezēšanu. No čekas šo lietu organizēja toreizējais Latvijas PSR VDK priekšsēdētāja vietnieks Boriss Pugo. Viņš ieradās pie manis un sacīja, ka viesim jāsagatavo vienvietīga palāta, kur jābūt telefonam, televizoram un ledusskapim. Par visu maksāšot VDK.

Mēs izvēlējāmies atsevišķu istabu, kas atradās blakus operāciju zālei. Tā bija autonoma telpa ar ieeju no kāpņu telpas. Tur iekārtojām vannu, dušu, tualeti. Ģenerālis izrādījās mierīgs un sirsnīgs cilvēks. Mēs viņu bez jebkādām problēmām izoperējām, un viņš bija ļoti apmierināts. Kad viss jau bija izdarīts, divatā pastaigājāmies pa Rīgu, un es viņam izrādīju pilsētu.”

Ģenerāļa izrakstīšanās dienā sarīkots neliels bankets viesnīcā „Rīga”. “Piedalījās Latvijas PSR VDK priekšsēdētājs Longins Avdjukēvičs, viņa vietnieks Boriss Pugo, mans pacients, es un veselības aizsardzības ministrs Vilhelms Kaņeps. Ģenerālis sirsnīgi pateicās man par palīdzību un iedeva PSRS VDK priekšsēdētāja Jurija Andropova telefona numuru. Viņš teica, ka es varu zvanīt Andropovam jebkurā laikā, kaut vai naktī, jo viņam esot diennakts sekretāre. Atvadu vakars izvērtās ļoti draudzīgs,

vienīgi ministrs Kaņeps sēdēja gauži kluss. Agrāk viņš mani asi kritizēja par falloendoprotezēšanu un izteicās, ka tā neesot padomju ķirurga cienīga nodarbe. Kopš tā vakara viss mainījās – neviens vairs neuzdrošinājās mani kritizēt ne Veselības aizsardzības ministrijā, ne Latvijas kompartijā.”

http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/104527/kirurgs-kalnberzs-pirmais-psrs-sievieti-parveidoja-par-virieti

 

One response to “Kā Čehoslovākijas VDK priekšnieks ģenerālis Milošs Gladiks dabūja KGB apmaksātu mākslīgu prof. Kalnbērza FALLU.

 
%d bloggers like this: