RSS

Kāds nams Rīgā un Latvijas vēsturē. Ievadam.

13 Jul

  Īres nams ar veikalu Brīvības ielā nr. 52 celts 1902.g., arhitekts A.Ašenkampfs (savulaik viens no labiekārtotākajām Rīgas dzīvojamiem namiem, tā kāpņu telpā atradās jūgendstila vitrāžas, kas iznīcinātas 80. gados); bijušais Vīksnes nams.

  Valsts neatkarības gados namā dzīvoja daudzi juristi, to vidū Rīgas apgabaltiesas vicepriekšsēdētājs Mārtiņš Bērziņš, zv. advokāts Konstantīns Pēts (Peetz), svarīgu lietu izmeklēšanas tiesnesis Rūdolfs Zuševics.

  1930. gadu vidū un beigās namā darbojās II Rīgas namīpašnieku krājaizdevu sabiedrība, I Latvijas apdrošināšanas un transporta sabiedrība. 20. un 30. gados tur atradās kosmētiskā laboratorija “Magout” (īpašniece Marija Prismane-Gūtmane), dāmu frizētava ”Lisbet un Pierre”, vairāki veikali, t. sk. dāmu cepuru salons un modes preču nams “Paris” (īpašnieks A. Rimkeits), lieltirgotāja A. Tāla drogu preču un rakstāmlietu tirgotava, L. Jākobsona saldumu un augļu tirgotava.

  1941.-1953.g. namā dzīvoja komponists un rakstnieks Marģeris Zariņš, 1945.-1966.g. – dzejniece Mirdza Ķempe. [avots: R. Zalcmanis “Nezināmā Rīga”].

  http://www.lsm.lv/lv/raksts/teatris-un-deja/kultura/vazdika-kempe-bija-arkartiigi-traka-sieviete.a81020/

   
  Leave a comment

  Posted by on 13/07/2015 in Biogrāfijas, Dokumenti, Galerija

   

  Comments are closed.

   
  %d bloggers like this: