RSS

“IKSIJAS aģents”. B. Daukštam ir RAKSTS par “Licejistu”, ko vismaz četras reizes lasījis pats leģendārais Staļina un Hitlera “starpspiegs”..

24 Jul

No manuskripta:

Vēsturnieks Kārlis Kangeris 1999. gada 29. decembra “Sestdienā”, lietpratīgi kopsavilkdams Latvijas gadsimta bilanci, pievēršas arī latviešiem, kas vēstures gaitā pasaulē bijuši noteicošās vietās.

No padomju lielvarai kalpojušiem lēmējiem un rīkotājiem kā pēdējo latvieti Kremlī viņš min komunistu pučistu Borisu Pugo.

Bet kā kuriozs citā vidē tiek minēts Orests Berlings, kurš “lielajā politikā spēlēja savdabīgu un noslēpumainu lomu, vācu – padomju kara priekšvakarā pildot ziņneša dienestu starp šā gadsimta lielākajiem noziedzniekiem Hitleru un Staļinu”.

Kas viņš īsti bija?

Starp citu, viņš,  Orests Berlings,  nav zinājis savu Maskavas piešķirto segvārdu – “Licejists” – līdz mana raksta “Mājas Viesī” izlasīšanai. Abi ar sievu sprieduši, – “tas laikam tādēļ, ka viņš bija skolojies Rīgas Franču licejā”.

Nocitēšu tikai pāris ievada teikumu no Jāņa Krēsliņa kunga, seniora, rakstītās, ārkārtīgi interesantās vēstules vēsturniekam Dr. Kārlim Kangerim, kurš man to atļāva arī publicēt.

 

2 responses to ““IKSIJAS aģents”. B. Daukštam ir RAKSTS par “Licejistu”, ko vismaz četras reizes lasījis pats leģendārais Staļina un Hitlera “starpspiegs”..

 
%d bloggers like this: