RSS

“Ir pilnībā atjaunojama KOMISIJA!” – mums vakar apliecināja LR tieslietu ministrs BORDĀNA kungs.

31 May

http://www.lvportals.lv/preses-relizes.php?id=256001

http://www.leta.lv/home/press_release/F9BD11FF-B4E9-4449-A446-94A75AB5E2C8/

INFORMĀCIJA PLAŠSAZIŅAS LĪDZEKĻIEM
30.05.2013.

PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma
nodarītos zaudējumus turpinās apzināt

Ir pilnībā atjaunojama Ministru kabineta komisijas “PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma upuru skaita un masu kapu vietu noteikšanai, informācijas par represijām un masveida deportācijām apkopošanai un Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem nodarīto zaudējumu aprēķināšanai” darbība”, tā šo ceturtdien pēc tikšanās ar komisijas vadītāju Edmundu Stankeviču, komisijas locekļiem Rutu Pazderi un Bonifāciju Daukštu teica tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Lai gan komisija kopš 2009.gada vasaras vairs nedarbojas, formāli tās darbība nav izbeigta un 2006.gada Ministru kabineta noteikumi Nr.446, kas regulē šīs komisijas darbību, joprojām ir spēkā. Jānis Bordāns tuvākajā laikā vērsīsies ar šo jautājumu un konkrētiem priekšlikumiem pie valdības vadītāja, ministrs neredz šķēršļus komisijas darbības atjaunošanai jo īpaši tāpēc, ka arī Saeima, lemjot par 2013.gada budžetu, jau ir atvēlējusi naudu šim mērķim.

Analoģiska komunistiskā režīma nodarīto zaudējumu aprēķināšanas komisija ir izveidota un darbojas pat Krievijā, nerunājot par Baltijas valstīm – Lietuvu un Igauniju, kurās darbs pie šo zaudējumu aprēķināšanas nekad nav bijis apturēts, kā tas noticis Latvijā.

2005.gada 12.maijā Saeima pieņēma deklarāciju “Par Latvijā īstenotā PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma nosodījumu”.
Ministru kabineta komisija “PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma upuru skaita un masu kapu vietu noteikšanai, informācijas par represijām un masveida deportācijām apkopošanai un Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem nodarīto zaudējumu aprēķināšanai” tika izveidota, lai īstenotu Saeimas deklarācijā noteikto uzdevumu.

Līga Ādamsone
Tieslietu ministra preses sekretāre
Tālr. 67036759; 29334423
e-pasts: Liga.Adamsone@tm.gov.lv

 
Leave a comment

Posted by on 31/05/2013 in Aktuāls todien

 

Comments are closed.

 
%d bloggers like this: