RSS

Baltijas – Ziemeļu pētījumu centrs (B-ZPC) darbībā. – Retrospekcija no oficiālas izziņas par biedrību.

11 Jan

IMAGE0314Baltijas-Ziemeļu pētījumu centram (B-ZPC) ir biedrības statuss.

Biedrības vadītājs – prezidents ir pazīstamais vēsturnieks, diplomāts un literāts Bonifācijs Daukšts.
B-ZPC nodibināts 1992. g. janvārī (sākotnēji tā nosaukums bija – Baltijas un Ziemeļu valstu vēstures un politikas pētījumu centrs).

Baltijas-Ziemeļu pētījumu centra līdzstrādnieki (B. Daukšts, J. Prikulis, A. Puga, T. Puisāns, I. Upmalis u. c.) laika gaitā ir publicējuši vairāk nekā 200 rakstu par Latvijas vēsturi un ar to saistītiem aktuāliem jautājumiem latviešu, angļu, vācu, krievu, zviedru valodā.

Nozīmīgu atbalstu (t. sk. finansiālu) Centrs saņēma no Ziemeļvalstīm un Vācijas.
Svarīgs bija arī atbalsts, ko saņēma J. Prikulis no amerikāņu radiostacijas „Brīvā Eiropa/Brīvība” 1993. gadā Minhenē un Brīvās Vācu universitātes Berlīnē šajā un vairākos citos gados.
J. Prikuļa pētījums par migrācijas un repatriācijas jautājumiem postpadomju valstīs un it īpaši Latvijā (un vairāki citi pētījumi 1993. – 1999.g.) saņēmuši NATO finansējumu.
(…)
1994. g. J. Prikulis kopā ar somu kolēģi Pertti Joenniemi bija sastādītāji un līdzautori vairāku Baltijas pētnieku kopdarbam – grāmatai „The foreign policies of the Baltic countries: basic issues”. Centra paspārnē vēsturiskā mantojuma sērijā T. Puisāns izdeva angļu valodā grāmatu „The emerging nation: the path of agonizing development from Baltic tribalism to Latvia statehood” (R., 1995). (…)

Baltijas – Ziemeļu pētījumu centrs organizēja un vadīja Baltijas vēsturei un mūsdienu situācijas analīzei veltītu sekciju darbu divos Austrum – un Centrāleiropas pētnieku PASAULES KONGRESOS – Tamperē (Somija) 2000. gadā un Vācijas galvaspilsētā Berlīnē 2005. gadā.(…)

Pēc Baltijas-Ziemeļu pētījumu centra prezidenta un Latvijas okupācijas biedrības valdes priekšsēdētāja vietnieka B. Daukšta līdzdalīgas iniciatīvas 2011. g. jūnijā tika noorganizēta vērienīga starptautiska konference „PSRS nodarītie zaudējumi Baltijā”, tās praktisku izdošanos izšķirīgi veicināja Eiropas Parlamenta deputātes (ETP grupa) profesores Ineses Vaideres un Eiropas Savienības struktūru atbalsts.

(Seko sadarbības partneru pasaulē saraksts un Centra līdzstrādnieku publikāciju uzskaitījums)

 
1 Comment

Posted by on 11/01/2013 in Biogrāfijas, Dokumenti

 

One response to “Baltijas – Ziemeļu pētījumu centrs (B-ZPC) darbībā. – Retrospekcija no oficiālas izziņas par biedrību.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d bloggers like this: